5.0/5 rating (2 votes)

با رعایت این 11 نکته در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کنند

با رعایت این 11 نکته در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کنند

1. پرزگیری لباس های کهنه :

با استفاده از تیغ به راحتی میتوانید پرزگیری لباس را در خانه انجام دهید. تیغ را به آرامی روی پارچه بکشید تا آسیب نبیند. در نهایت با چسباندن و برداشتن چسب نواری تکه های باقی مانده را به راحتی از پارچه جدا کنید.

2. از بین بردن لکه های روی لباس :

لکه های حاصل از سفید کننده را با شارپی (sharpie) و یا ماژیک مخصوص پارچه از بین ببرید. ماژیک های مخصوص پارچه با شست و شو از بین نمیروند و جوهر آن ها روی سطح پارچه پخش نمیشود . با تهیه ی ماژیک های رنگی میتوانید طرح های متنوع و دلخواه خود را روی لباس ها خود ایجاد کنید. این محصولات را میتوانید به راحتی از لوازم تحریری ها و شهر کتاب ها تهیه کنید. برای نمونه میتوانید ماژیک پارچه edding و ماژیک پارچه artline را مشاهده کنید.

3. تکنیک آسان برای اتو کردن یقه :

برای اتوی یقه از اتو مخصوص صاف کردن مو استفاده کنید. اتو های مخصوص مو به علت شکل باریک و حرارت بالایی که ایجاد میکنند برای این کار بسیار مناسب هستند.

 

نحوه اتو کردن یقه لباس

 

4. تغییر سایز کفش با کیسه آب :

برای افزایش سایز کفشتان مقداری آب را داخل کیسه گذاشته و آنرا داخل کفش قرار دهید. با قرار دادن کفش درون فریزر آب یخ زده و منبسط میشود. پس از یک شبانه روز کفش را از فریزر خارج کنید. آموزش مرحله به مرحله را از اینجا بخوانید.

5. تمیز کردن چرم :

برای پاک کردن برخی از انواع چرم میتوان روی آن اسپری پاک کننده شیشه بپاشید و با دستمال پارچه ای تمیز کرد.

6. لکه گیری چرم :

آب سرد را با سرکه مخلوط کرده و از آن برای لکه گیری چرم استفاده کنید. این ماده بدون هیچ آسیبی سطح پارچه را تمیز میکند.

7. از بین بردن بوی بد لباس بدون نیاز به شست و شو :

اسپری کرده مخلوطی از لیمو ترش و آب بر روی پارچه بوی بد حاصل از عرق را در آن ناحیه از بین ببرید. این روش بسیار سریع و بدون احتیاج به مواد شوینده و خوشبو کننده ها مشکل را حل میکند و میتواند جایگزین مناسبی برای عطر و اسپری برای کسانی که حساسیت دارند، باشد.

8.تغییر سایز کفش با سشوار :

اگر کفشتان قالب خشکی دارد و برای پا ایجاد ناراحتی میکند به سادگی با نگه داشتن سشوار روی کفش (با درچه حرارت پایین) این مشکل را حل کنید. تکنیک بسیار جالب دیگری برای بزرگ کردن سایز کفش های تنگ با کیسه آب وجود دارد. برای توضیح مرحله به مرحله مقاله ی "تغییر سایز کفش" این سایت را مطالعه کنید.

9. زیپ گیر کرده را باز کنید :

اگر زیپپی با راحتی باز و بسته نمیشود میتوانید روی آن را با وازلین یا کمی روغن چرب کنید. این کار حرکت زیپ را روان تر میکند.

10. نکات نگهداری چرم :

برای نگه داری چرم حتما آنرا چرب نگه دارید تا از ترک خوردن و خراب شدن آن جلوگیری شود. چنانچه به واکس مناسب دسترسی نداشتید میتوانید از کرم های چرب کننده پوست هم به عنوان جایگزین استفاده کنید.

11. بوی بد شلوار را از بین ببرید :

برای از بین بردن بوی بد شلوار آنرا داخل فریزر قرار دهید. سرمای زیاد باکتری هایی که بوی بد ایجاد میکنند را از بین میبرد.

آنچه باید بدانیم