5.0/5 rating 1 vote

چند نکته کوتاه و مؤثر برای پاک کردن آرایش چشم

چند نکته کوتاه و مؤثر برای پاک کردن آرایش چشم

1. پد آرایش پاک کن خود را با ماده آرایش پاک کن نمناک کنید.

بهترین نوع آرایش پاک کن نوع "دو فازی" است که شامل دو مایع مجزا از هم داخل یک بسته بندی است. این مناسب ترین انتخاب برای پاک کردن آرایش های غلیظ میباشد. علت اینکه مایع دو فاز جدا از هم دارد که با هم مخلوط نمیشود آن است که حلال بعضی از مواد آرایشی روغن و برخی دیگر آب است . درنتیجه آرایش پاک کن های باکیفیت باید قابلیت پاک کردن هر دو دسته را داشته باشند.

توجه داشته باشید که هر بار قبل از استفاده بطری محصول را به خوبی تکان دهید تا دو مایع درون آن به خوبی با هم مخلوط شوند.

 

remove eye makeup tutorial

 

 نکته ی مهم برای پاک کردن لوازم آرایشی ضد آب :

چنانچه از خط چشم، ریمل و یا سایر لوازم آرایش ضد آب استفاده میکنید که پاک کردن آن سخت است بهتر است از آرایش پاک کن هایی با پایه ی روغنی استفاده کنید تا به راحتی بتواند مواد را از روی پوست شما پاک کرده و داخل خود حل کند. هرگز برای پاک کردن چنین مواردی پد را روی پوست، مژه یا ابروی خود با فشار نکشید.

آرایش پاک کن هایی که پایه ی آب دارند برای پوست های حساس توصیه میشود و به راحتی میتواند آرایش سبک و خط چشم مایع را پاک کند.

2. پد آرایش پاک کن را به مدت 20 ثانیه با فشا خیلی کم روی چشم خود نگه دارید. پد را هرگز روی چشم خود نکشید. با نگه داشتن پد روی چشم به آن اجازه دهید تا مواد روی پوست را به مرور جذب خود کند سپس به آرامی آرایش را از روی پوست خود پاک کنید.

3. از حرکت رو به پایین برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کنید. فشار و حرکت زیاد روی ناحیه چشم احتمال بروز چین و چروک را افزایش میدهد. با یک دست پوست را از کنار ابرو به سمت بالا بکشید و با دست دیگر با چند بار حرکت رو به پایین پوست را تمیز کنید.

4. حالا با حرکت های آرام و رو به بالا زیر چشم و زیر مژه ها را تمیز کنید.

5. اگر از ریملی استفاده میکنید که به راحتی پاک نمیشود از قلم مخصوص تمیزکردن مژه استفاده کنید و روی آنها را براش بکشید.

 

remove eye make up easily

 

 

آنچه باید بدانیم