3.7/5 rating (3 votes)

چگونه لوازم آرایش خانگی درست کنیم

1. رژ لب:

برای این کار به سایه چشم و برق لب بی رنگ نیاز داریم.

ابتدا کمی از سایه را داخل ظرف کوچکی میریزیم. این کار را میتوانید با خراش دادن سطح سایه و یا با قلم های مخصوص آن انجام دهید. سپس، برق لب بی رنگ را به ظرف اضافه میکنیم. مخلوط را به مدت 90 ثانیه کاملا به هم میزنیم تا یک دست شود. در نهایت رژ لب خانگی شما آماده ست. برای استفاده ی راحت تر میتوان از قلم های مناسب استفاده کرد.

2. برق لب:

برای این مورد به آب جوشیده، وازلین، پودر ژله یا پودر شربت احتیاج داریم.

کم تر از یک هشتم از بسته ی پودر ژله و یا پودر شربت را به ظرف اضافه میکنیم. به ازای این مقدار تنها چند قطره آب کفایت میکند (اگر ترجیح میدهید محصول نرم تر باشد بین 5 تا 7 قطره کفایت میکند اما اگر بافت جامدتری را ترجیح میدهید 3 قطره آب مناسب است). حالا به اندازه ی یک قاشق غذاخوری سر خالی یا معادل 13 میلی لیتر از وازلین داخل ظرف میریزیم و با هم زدن مخلوط را یک دست میکنیم. بهتر است برق لب را به یک ظرف کوچکتر انتقال دهید تا استفاده از آن آسان تر شود.

اگر برق لب قدیمی دارید که دیگر از آن استفاده نمی کنید میتوانید بسته بندی و اپلیکاتور یا براش آنرا خوب بشورید تا بتوانید از آن به عنوان ظرف و قلم مناسب برای برق لب جدید خود استفاده کنید.

3. برق لب با سایه:

مقداری وازلین را داخل ظرف میریزیم (حدود نصف قاشق غذاخوری). سپس سایه ای که دیگر از آن استفاده نمیکنید را آرام آرام با خراشیدن سطح سایه به وازلین اضافه میکنیم. توجه کنید که برای رنگی کردن برق لب مقدار کوچکی از سایه هم کافی است و نیازی به ریختن کل آن داخل مخلوط نیست.توجه کنید که اضافه کردن بیش از اندازه سایه ممکن است بافت خوبی به برق لب شما ندهد. بهتر است ابتدا با مقادیر کم شروع کنید و در صورت نیاز رفته رفته به مقدار آن اضافه کنید.

حالا با خلال دندان یا ابزار مشابه به طور کامل به هم بزنید تا یک دست شود. ماده را به ظرف کوچک انتقال دهید و از آن استفاده کنید.

4. بادی میست body mist:

کمی از لوسیون بدن مورد علاقه خود را داخل محفظه اسپری میریزیم تا حدود یک چهارم از آن پر شود. مقدار باقی مانده را با آب جوشیده شده پر میکنیم و با تکان دادن آن مواد داخل را با هم ترکیب میکنیم. توجه کنید که بهتر است قبل از هر بار استفاده بطری را کمی تکان دهید. با اسپری کردن لایه ی بسیار نازکی از لوسیون روی پوست شما قرار میگیرد که میتوانید آن را ماساژ دهید یا همان طور که هست رها کنید تا جذب شود.

یکی از مزیت های این نوع بادی میست خانگی این است که الکل و مواد مضر ندارد و درصورتی که روی پوست بماند نه تنها باعث خشکی آن نمی شود بلکه پوست را نرم و مرطوب نگه می دارد.

توجه کنید که بهتر است آبی که استفاده می کنید را از قبل کمی بجوشانید.

آنچه باید بدانیم