5.0/5 rating (2 votes)

6 دلیل اصلی استفاده از رز در محصولات مراقبت پوستی

6 دلیل اصلی استفاده از رز در محصولات مراقبت پوستی

با اینکه هر روز مواد اولیه و محصولات جدید در صنعت زیبایی و مراقبت پوست تولید و استفاده میشوند اما هنوز هم گل رز جایگاه خاص خودش را حفظ کرده و کاربرد های منحصر به فردی دارد. در این پست به بررسی 6 دلیل اصلی این موضوع می پردازیم.

1. خاصیت آنتی باکتریال :

گل رز به صورت طبیعی با باکتری های عامل جوش های پوستی مبارزه می کند. علاوه بر آن میتوان از این گل در محصولاتی که عمل پاک کنندگی و ضدعفونی کنندگی پوست را انام میدهند استفاده کرد. کسانی که پوست حساسی دارند که به راحتی دچار قرمزی و حساسیت می شود بهتر است از محصولات پوستی با گل رز استفاده کنند. این محصولات علاوه بر سازگار بودن با پوست آن ها جوش های احتمالی را برطرف می کند و پوست را نرم و مرطوب نگه می دارد.

2. Toning :

برخلاف تونر های با پایه الکلی که سبب خشکی و کم شدن رطوبت پوست می شوند، رز واتر به طور طبیعی نرم کننده و مرطوب کننده ی پوست است و بافت پوست را جمع می کند و سبب زیبایی و شادابی پوست می شود.

3. خاصیت ضد التهاب :

گل رز برای خواص التهاب بخشی معروف است و به عنوان ماده ای مؤثر برای مقابله با قرمزی و انواع حساسیت های پوستی، اگزما ، رزاشیا و ... به کار می رود.

 

گل رز در محصولات آرایشی و بهداشتی

 

4. خاصیت مرطوب کنندگی :

گل رز تعادل رطوبتی را به پوست بر می گرداند. ویژگی های آن باعث شده که پوست را نرم کند و تسکین دهد به همین دلیل کرم ها و مرطوب کننده های ساخته شده از گل رز برای کسانی که پوست خشک و حساس دارند توصیه می شود.

5. خاصیت آنتی اکسیدان :

گل رز سرشار از ویتامین C است و همین موضوع باعث شده که به راحتی بتواند با عوامل پیر کننده ی پوست مقابله کند و از پوست در برابر عوامل نامطلوب روزانه محافظت کند. از این گل در تهیه بسیاری از کرم های ضد چروک و ضد پیری استفاده می شود.

6. رایحه :

رایحه ی گرم و خوشبوی گل رز تا حد قابل توجهی استرس را کاهش می دهد و احساس خوبی را برای ما و اطرافیان ما ایجاد می کند. از این بابت ، در انواع عطر ها و محصولات آرایشی و بهداشتی از گل رز برای ایجاد بوی خوب استفاده می شود.

 

کاربرد گل رز در محصولات آرایشی و بهداشتی

 

ترجمه شده از سایت Cult Beauty

آنچه باید بدانیم