5.0/5 rating (3 votes)

5 ماسک صورت که میتوانید در خانه درست کنید

5 ماسک صورت که میتوانید در خانه درست کنید

1. ماسک عسل - آووکادو برای پوست خشک:

دستورالعمل:

* 2 قاشق غذاخوری عسل

* 2 قاشق غذاخوری آووکادو

* 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

* 1 عدد انبه ی له شده

تمام مواد اولیه را خوب با هم مخلوط کنید. سپس روی پوست خود بمالید و به آن 15 دقیقه فرصت دهید تا اثر کند. بعد از آن می توانید ماسک را با حوله ی نرم و آب ولرم از روی پوست پاک کنید.

چرا این ماسک تاثیر گذار است؟ :  عسل برای باز گرداندن رطوبت پوست بدون ایجاد حساسیت و جوش های پوستی، ماده ای فوق العاده است. آووکادو سرشار از امگا 3 ، اسید های چرب مفید و ویتامین B می باشد که برای سیستم لنفاوی و برای حفظ لایه ی لیپیدی صورت ضروری است. انبه ی له شده به خاطر داشتن ویتامین C فراوان به روشن و شفاف شدن پوست کمک می کند. روغن زیتون هم علاوه بر نرم و لطیف کردن پوست با داشتن خاصیت ضد اتهاب به التیام آثار آفتاب سوختگی کمک می کند.

ماسک صورت خانگی برای پوست خشک

2. ماسک صورت زردچوبه ی سه کاره برای پوست های مختلط :

دستورالعمل:

* 1 قاشق غذاخوری ماست یونانی

* 1 قاشق غذاخوری عسل

* نصف قاشق غذاخوری زرد چوبه

* 1 قاشق آلوئه ورا

تمامی مواد اولیه را با هم مخلوط کرده و برای 10 دقیقه روی پوست خود بگذارید.

چرا این ماسک تاثیر گذار است؟ : علت نام گذاری این ماسک سه خاصیت اصلی  آن یعنی 1. ضد التهاب 2. آنتی باکتریال و 3. به شدت مرطوب کننده است. عسل و آلوئه ورا ضد عفونی کننده های طبیعی هستند که برای پاک سازی پوست بسیار مفید هستند. ماست یونانی برای افزایش رطوبت پوست به کار می رود در حالی که زردچوبه خاصیت ضد التهاب دارد.

ماسک صورت خانگی برای پوست مختلط

3. ماسک صورت سیب زمینی - زردچوبه برای تمیز کردن منافذ پوست :

دستورالعمل:

* یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه

* 1 عدد خیار رنده شده

* چند قطره گلاب

* 1 عدد سیب زمینی زنده شده

مواد را با هم مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس با حوله ی نرم و آب ولرم ماسک را از روی پوست پاک کنید.

چرا این ماسک تاثیر گذار است؟ :مانند زردچوبه ، سیب زمینی هم خاصیت ضد التهاب دارد. برای قرن ها برای التهاب کبودی و زخم روی آن را با سیب زمینی می بستند. خیار سرشار از ویتامین C بوده و خواصیت تونینگ و مرطوب کنندگی پوست دارد.

ماسک صورت خانگی برای تمیز کردن منافذ پووست

4. ماسک صورت قهوه زردچوبه برای حفظ شادابی و از بین بردن آثار خستگی در پوست :

دستورالعمل:

* 1 قاشق غذاخوری زردچوبه

* 1 قاشق غذاخوری قهوه آماده یا پودر شده

* 1 قاشق غذاخوری ماست یونانی

پس از مخلوط کردن مواد آن را روی صورت بمالید . زیر چشم را فراموش نکنید. بعد از 20 دقیقه ماسک صورت را با حوله گرم و لطیف از پوست پاک کنید.

چرا این ماسک تاثیر گذار است؟ : قهوه سرشار از آنتی اکسیدان و کافئین است . کافئین التهاب را کاهش می دهدو از این جهت برای از بین بردن پف زیر چشم بسیار مناسب است. از طرفی آنتی اکسیدان داخل قهوه شفافیت پوست را تضمین می کند. زردچوبه سرشار از ویتامین C بوده و ماست به علت اسید لاکتیک داخل آن سبب نرمی و لطافت پوست می شود.

ماسک صورت قهوه زردچوبه برای حفظ شادابی و از بین بردن آثار خستگی در پوست

5. ماسک صورت قهوه برای لایه برداری پوست :

دستورالعمل:

* 1 قاشق غذاخوری پودر اسپرسو

* 1 قاشق غذاخوری عسل

* دو و یک چهارم قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه (اختیاری)

* یک و نیم قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

قهوه و عسل را با هم مخلوط کنید تا بافت خمیری به دست آید. سپس ژل آلوئه ورا و آب لیمو ترش را اضافه کنید و مخلوط را آن قدر به هم بزنید تا یک دست شود. توجه داشته باشید که اگر پوست شما حساسیت دارد و یا به راحتی لکه های قرمزی روی آن ایجاد می شود، نباید از آب لیمو در ماسک صورت خود استفاده کنید.

چرا این ماسک تاثیر گذار است؟ : کافئین داخل قهوه به طور طبیعی بافت پوست را جمع می کند. همزمان سبب لایه برداری پوست نیز می شود . این در حالی است که آلوئه ورا از التهاب پوست جلوگیری می کند.

ماسک صورت قهوه برای لایه برداری پوست

 

آنچه باید بدانیم